Lepinguõigus

Küsimus: Kui isik on kinkinud kaasomandis oleva majaosa teisele isikule, kas siis kellelgi kolmandal isikul on selle tühistamise õigust?04.04.2014

Kui üks isik on teinud kaasomandis oleva majaosa kinkelepingu teisele isikule, kas siis on kellelgi kolmandal isikul (nt kohtutäituril) õigus kohtu kaudu nõuda selle kinkelepingu tühistamist mingi teatud aja jooksul?

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Peaksite esitama konkreetse küsimuse ilma üldistamata, et saada võimalikult teid rahuldav vastus.
Üldiselt ei ole kolmandatel isikutel õigust kellegi tehingute vahele segada, kui need tehingud ei ole otseselt seadusega vastuolus. Kui jutt on täitemenetlusest, siis on võimalik teatud tehingud tühistada (kinkeleping on üks nendest).
Kohtutäitur teeb sissenõudjale ettepaneku ja sissenõudja esitab hagi. Kui sissenõudjaks on kohtutäitur (eraisikuna), siis võib ka kohtutäitur tehingu tühistamist nõuda.