Lepinguõigus

Küsimus: Kas juhatuse liikmel on õigus poole aasta töötamise eest tulemustasule ka pärast ametist lahkumist?04.04.2014

Tere,
Töötasin ettevõttes töölepinguga üle 10 aasta. 2 viimast aastat olin selle kõrvalt ka juhatuse liige. Seega samaaegselt kahe lepinguga. Eelmise aasta juulis astusin tagasi juhatuse liikme kohalt omal soovil, paari kuu pärast tulin ära ka töölt.
Juhatuse liikme lepingus oli ettevõtte hea tulemuse korral ette nähtud, pärast aasta tulemuste selgumist, tulemustasu. Kas mul on õigus saada tulemustasu ka pärast juhatuse liikme staatuse lõppemist ja töölt ära tulemist poole aasta eest (jaanuar-juuni lõpp), mil ma veel ametis olin?

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Infot on vastuse andmiseks liiga vähe. Usun, et lepingus on kirjas, kuidas tulemustasu tuli arvestada, millal arvestuslik aasta algab ja millal lõpeb.