Lepinguõigus

Küsimus: Mida teha, kui isa ostis auto ja registris öeldi, et see on arestitud ja tuleb kohtutäiturile tagasi viia?11.04.2014

Tere!
Nädalavahetusel ostis isa auto, millel väidetavalt oli kõik korras, kehtiv ülevaatus ja kindlustus. Teisipäeval kui ARK oli avatud ja isa läks autot oma nimele vormistama, selgus, et auto on kohtutäituri poolt arestitud.
Kohtutäiturile on vaja auto tagasi viia koheselt ja ilma oleme nii rahast kui ka autost. Mis edasi tuleks teha, et saaksime raha tagasi? Mis õigused mu isal on?

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Teil on võimalus lepingust taganeda ja küsida makstud raha tagasi. Kui kokkuleppele ei saa, siis peate kohtusse pöörduma.