Liiklusõigus

Küsimus: Juhilubade vahetamise ajal autoga sõitmine30.05.2011

Juhiload kadusid (varastati) ära. Tegin ARK-i avalduse ning nad muutsid vana juhiloa kehtetuks. Uue loa saan kätte nädala pärast.

Kui selle nädala jooksul sõidan nüüd autoga ja teen avarii, siis kas liikluskindlustus kehtib?

Sisuliselt küsin, kas see on kehtiva juhiloata sõit või juhtimisõiguseta sõit, sest kui ka load aeguvad, siis juhtimisõigus jääb minuteada mõneks ajaks veel püsima.

Aitäh,
M

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Viimase aja seadusetõlgendus on läinud seda teed, et juhtimisõiguse olemasolu on siiski seotud juhiloa kehtivusega. Juhiloa kehtivuse lõppedes tuleb juhtimisõigus taastada ning see, kas juhtimisõigust saab taastada eksamiteta või mitte, sõltub juhiloa kehtivuse tähtaja möödumisest möödunud aja pikkusest. Lähemalt lugemist juhiloa kehtetuse ja juhtimisõiguse puudumise kohta saab Riigikohtu kriminaalkolleegiumi 13.05.2010.a otsusest nr 3-1-1-18-10 (www.nc.ee)