Liiklusõigus

Küsimus: Mida teha, kui olen väidetavalt saanud parkimistrahvi, kuid enne inkasso nõuet ei ole minuni seda infot jõudnud?21.08.2014

Tere!
Sain Ühisteenustelt väidetavalt trahvi 7. jaanuaril, kus parkisin Sadama territooriumil, millel on lubatud parkimine erilubadega. Kviitungit pole näinud ega saanud. Sain inkassolt kirja koos piltidega ja piltidel pole ka näha kojamehe vahel trahvikviitungit.
Mis teha? Kas mitte politseil ja MUPO-l on ainult õigus trahvida, seda enam, et see väidetav Ühisteenuste trahv on leppetrahv? Lugupidamisega

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Eraparklates toimetavad parkimisjärelevalvet parklaomanikuga vastavasisulise kokkuleppe sõlminud eraõiguslikud isikud (AS Ühisteenused näiteks). Eraparklas parkimistingimusi rikkunud juhile koostatakse leppetrahvi otsus. Kui parklaomanik (või viimase nimel tegutsev inkasso ettevõtja) soovib leppetrahvi nõuet kohtu abil maksma panna, siis peaks eelkõige nemad olema suutelised tõendama, kes oli parkimislepingu sõlminud isikuks. Sõiduk iseenesest ei sõlmi parkimislepingut e. lepingu teiseks pooleks on ikkagi sõiduki juht. Kui nõude esitaja ei suuda lepingu teist poolt tuvastada ega tõendada, siis tõenäoliselt ei õnnestu ka leppetrahvi sisse nõuda.