Liiklusõigus

Küsimus: Kas KÜ õuealal kehtivad üldised liiklusreeglid?21.08.2014

Tere!
Meie KÜ õuealale on pargitud C kategooria sõiduk. Kas keelavad liiklusreeglid kehtivad ka mitte-märgistatud õuealale või peab kindlasi olema vastav liiklusmärk?

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Õueala ongi liiklusmärgiga 573 tähistatud ala e. kui vastav liikluskorraldusvahend puudub, ei ole tegemist õuealaga liiklusseaduse tähenduses. LM-ga 573 tähistamata alal ei kehti LS §s 64 õuealale kehtestatud liiklemise kord ega piirangud.