Liiklusõigus

Küsimus: Kas ettevõte peab töötajale sõiduki kasutamiseks volikirja andma?30.09.2014

Tere,
Meil on vaja ettevõtte sõidukit anda kasutamiseks ettevõtte töötajale. Kas volikiri kasutusõiguse tõendamiseks on vajalik, kui töötaja nimi ei ole sõiduki registreerimistunnistusel. Kas eelnimetatud volikiri on üldse veel mingitel tingimustel kohustuslik?
Tänan

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Kehtiv liiklusseadus ei nõua üldjuhul enam volikirja olemasolu, kui sõidukit kasutatakse Eestis. Mootorsõiduki omaniku poolt antud kirjalik nõusolek on vajalik üksnes juhul, kui juht soovib sõiduautoga või kuni 3500 kg äismassiga veoautoga sõita Eestist välja mitte Euroopa Liidu liikmesriiki ja tema nimi ei ole kantud mootorsõiduki kasutajana registreerimistunnistusele. Muudel juhtudel piisab registreerimistunnistuse kaasaskandmisest. Registreerimistunnistuse kaasaskandmine ei ole kohustuslik, kui omanik, vastutav kasutaja või kasutaja viibivad sõidukis ja juhil on kaasas isikut tõendav dokument.