Liiklusõigus

Küsimus: Ei oleks jõudnud selle ajaga parkimispiletitki osta31.05.2011

23.05.2011 Parkisin auto Ravi 27 tänaval asuvasse CityPargi parkimisalasse 25 (Kesklinna Lastepolikliinik). Samas parklas, mis asub kohe Ravi tn kõrval, on silt City Pargil, et parkimiskellaga 15 min tasuta. Autost väljudes panin parkimiskella 14:30, 14:34 oli juba trahv välja kirjutatud. Tagasi jõudsin auto juurde 14:40. Samas asub parkimine tänaval, kus on märk - parkimine kellaga 2 tundi tasuta - ja ca viis meetrit, kui sedagi, tänava lõpus on City Pargi infotahvel. Mul puudus parkimisteenus telefoni teel ja seega, kui ma oleks läinud lähima piletiautomaadi juurde, oleks mul kulunud aega 5-6 minutit. Arvestasin, et saan 15 minutiga hakkama. Saatsin City Pargile kohe samal päeval vaide, millele ei ole nad siiani vastanud. Mida ma peaksin tegema, ma ei tahaks selle trahviga eriti nõustuda. Nõustuks, kui ma poleks üldse parkimiskella pannud. 35 eurot trahvi on meie perele liig.

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Mõnevõrra raske on Teie seletusest välja lugeda ja aru saada, millisel parkimisalal Te parkisite, kas seal, kus 15 min tasuta või seal kus 2 h tasuta parkimist kellaga. Kui parkimiskell oli paigaldatud ja tasuta parkimisaega ei olnud ületatud, on võimalus, et Teie vaie rahuldatakse. Eeldusel muidugi, et suudate tõendada parkimiskella olemasolu. Vaide esitamisega muutsite mõnes mõttes muidugi oma olukorra keerulisemaks, kuivõrd vaidest tulenevalt on Citypargil nüüd teada, kes oli sõiduki juht ja parkimislepingu teine pool ning leppetrahvi sissenõudmine vaide mitterahuldamisel on Citypargi jaoks seetõttu lihtsam.