Liiklusõigus

Küsimus: Kas poodide parklates lapsevankri pildiga parkimiskohtadele parkimist reguleerib ka mingi seadus?30.10.2014

Viimasel ajal on silma jäänud poodide juures sinist värvi parkimiskohad, kus on lapsevankri pilt. Kas neile kohtadele parkimist reguleerib ka mingi seadus või tohivad sinna autot parkida kõik soovijad?

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Teemärgiste tähendused on kehtestatud majandus- ja kommnunikatsiooniministri 22.02.2011.a määrusega nr 12. Selles määruses ei ole konkreetselt sätestatud sinist värvi parkimiskohta, millele on kantud valge värviga lapsevankri kujutis. Samamoodi ei ole määruses kujutatud ka ratastooli kujutisega sinist värvi parkimiskohta. Samas võimaldab eelmärgitud määruse § 24 lg 2 kanda teekattele ka määruses käsitlemata kujutisi ja kirjeid, mis aitavad liikluses orienteeruda, kuid ei kehtesta täiendavaid liikluspiiranguid. Määruse § 24 lg 3 p 1 kohaselt tähistatakse sinise värviga parkimisalad.

Selleks, et siniseks värvitud parkimisala omandaks soovitud jõu, tuleks parkimispiirang siiski dubleerida vastava liiklusmärgi ja vajadusel lisatahvliga.