Liiklusõigus

Küsimus: Kas piletita rongis sõitmise karistus takistab lubade saamist?30.10.2014

Sõitsin rongiga 26. oktoobril sooduspiletiga, kuid olin unustanud, et minu õpilassoodustuse kaart enam ei kehti ja hetkel ei ole enam ka tudeng. Sain teatise, mis nõuab, et 7 tööpäeva jooksul vastav dokument kehtivana esitada või muidu algatatakse väärteomenetlus. Kas see väärteomenetlus takistab juhilubade taotlemist? Kuigi tänasel päeval sooritasin eksami ja esmased juhiload.

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Võimalik karistus muude, kui liiklusalaste väärtegude eest ei takista juhtimisõiguse omandamist.