Liiklusõigus

Küsimus: Kas pidin saama mingisuguse teate, et mul on kiiruse ületamise tõttu juhtimisõigus ära võetud?22.12.2014

Tere
Ületasin kiirust ja võeti load ära kaheks kuuks, sain ka trahvi, kuna ei teadnud seda, et load ära võetud. Kas pidin saama mingisuguse teate näites koju?

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Teateid ja otsuseid juhtimisõiguse äravõtmise kohta ei saadeta menetlusalusele isikule koju, välja arvatud juhul, kui ta on seda eraldi taotlenud. Menetlusalusele isikule allkirja vastu kätte antava väärteoprotokolli ärakirjal on info, millal on kohtuvälise menetleja otsus kohtuvälise menetleja juures menetlusalusele isikule kätte saadav. Otsust saab vaadata ka portaalis Eesti.ee. Kui isik ei lähe otsusele järgi, siis sellega kaasnevaid riske kannab menetlusalune isik ise. Päevast, mil otsus on menetlusalusele isikule kättesaadavaks tehtud, algab ka otsuse vaidlustamise tähtaeg ja sellest tulenevalt ka jõustumise tähtaja saabumine.