Liiklusõigus

Küsimus: Kas võin sõita autoga ülevaatust tegema?20.06.2011

Tere
Mul lõppes autol ülevaatus ning autoga ei sõitnud kuna oli rikkis. Nüüd on auto korras - kas ma võin sellega sõita ülevaatust tegema?

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Jah võite küll - Majandus- ja kommunikatsiooniministri 10.08.2004.a määruse nr 170 "Mootorsõiduki ja selle haagise tehnoseisundi kontrollimise eeskiri" § 3 lg 7 kohaselt, loetakse juhul, kui kehtiva ülevaatuseta sõidukil ei ole eriti ohtlikke rikkeid või puudusi, mis välistavad omal jõul sõitmise, sõiduk tehnonõuetele vastavaks sõidul ainult mööda lühimat teed lähimasse remondikohta või ülevaatuspunkti või Maanteeameti kohalikku asutusse või neist tagasi sõiduki hoidmiskohta.
Seega võib sõidukit piiratud ulatuses - lühim tee lähimasse ülevaatuspunkti ja tagasi - kasutada.