Liiklusõigus

Küsimus: Kui äravõetud C ja B juhtimisõigus, kas rolleriga võin sõita?27.06.2011

Tere!
Puhusin 0,3. Kogemuste puudumisel olin kõigega päri (ei teadnud, et vereproov oleks päästnud). Olen töötu ja palusin, et ükskõik mis aga jätku ainult load alles, et perele tuttavatelt süüa tuua (elan maal). Olin väga viisakas aga sain 720 EUR trahvi ja 4 kuud C ja B load ära.

Küsimus: kas ma võin sõita rolleriga. (sündinud olen enne 93a.)?

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Uue liiklusseaduse osas kohtupraktika puudumise tõttu ei saa ma kahjuks ühest vastust esitatud küsimusele anda. Kuivõrd enne 01.01.1993.a sündinud isikutelt ei nõuata mopeedi juhtimiseks juhtimisõiguse olemasolu, siis võiks selle sätte alusel väita, et ka juhtimisõiguse piiramisel (äravõtmisel) säilib eelnimetatud isikutel õigus mopeedi juhtida. Teisalt tähendab juhtimisõiguse äravõtmine sisulist keeldu sõiduki juhtimiseks. Seega võib mootorsõiduki juhtimisõiguse äravõtmist käsitleda ka absoluutse keeluna juhtida mistahes mootorsõidukeid, sh mopeedi. Selles osas annab seaduse tõlgendamise osas selguse ilmselt kohtupraktika peale uue liiklusseaduse jõustumist.