Liiklusõigus

Küsimus: Kuidas määratud karistust kohtus vaidlustada?07.07.2011

Tere!
Kuidas peaksin pöörduma kohtu poole, kui ma ei ole rahul mulle määratud otsusega? Karistus saadud joobes juhtimise eest. Milliseis pabereid ja milline avaldus vms. tuleb esitada? Ja kas advokaat on vajalik vöi mitte?
Ette tänades

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Eeldades, et jutt käib väärteokaristusest (politsei poolt määratud karistus), siis tuleb kaebuse esitamisel juhinduda väärteomenetluse seadustiku 12. peatükist. Nõuded kaebusele on toodud §-s 115.

Advokaadi vajalikkuse peate otsustama ise. Pole välistatud, et asjatundmatu kaebus võib vähendada kaebuse rahuldamise võimalusi.