Liiklusõigus

Küsimus: Olemasoleva juurdepääsu likvideerimine18.07.2011

Minu majale (üks pool on eramu, teine pool äriruumid) on avalikult teelt kaks juurdesõidu võimalust: üks on eramu sissekäigu juurde (sisehoovi) ja teine kauplus-söökla (praegu mittetoimiva) sissekäigu juurde (peasissekäik). Kinnistu piirneb ristmikuga. Kas maanteeamet tohib seoses ristmiku ümberehitusega kaotada kauplus-söökla juurde sõidu võimaluse põhjendusega, et üks juurdesõidu võimalus jääb alles (eramu sissekäigu juurde)? Kas maanteeamet tohib ristmiku ümberehitust alustada minult selleks kooskõlastust saamata?

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Tere

Teadmata juurdesõiduteede omandisuhteid või kasutuskorda, on esitatud küsimust raske kommenteerida. Samuti soovitan küsimusega pöörduda asjaõigusega tegeleva spetsialisti poole, kes oskab ehk ka olemasoleva info põhjal anda põhimõttelise vastuse.