Liiklusõigus

Küsimus: Veeloigust tingitud auto rikke hüvitamine03.08.2011

Tere.

Linnasisesel teel oli vihmast põhjustatud lomp, mis osutus läbisõidul "järveks". Vihma sadas, ei osanud isegi arvata, et õnnetus võiks juhtuda. Läbisõidul "järvest" jäi aga auto järsku seisma ning käima enam ei läinud. Abivalmis inimestega sai auto sealt välja lükatud ning nüüd on selgunud, et autol on mootoris vesi. Kutsusime ka politse ja lasime olukorra fikseerida. Kuid kas keegi vastutab ka sellistes olukordades tekkinud kahjude eest, nt vallavalitsus vms, sest ühtegi märki ju polnud, et ohtlik teelõik või võimalik üleujutus?

Ette tänades,
K&P

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Üldjuhul vastutab tee liiklusohtlikust seisundist tuleneva kahju eest teeomanik. Tegemist on üldise vastutusklausliga. Linnatänava ohtlikust seisundist tuleneva kahju korral tuleb nõue esitada linnavalitsusele. Kahju hüvitamise kohustuse määratlemisel hinnatakse ka kannatanu osa kahju tekkimisel.