Liiklusõigus

Küsimus: Kas juhiloa saan maanteeametist tagasi arvestades karistuse kuupäevast 3 kuu pärast või juhiloa loovutamise päevast arvestades?01.12.2015

Tere! Võeti ära juhiluba 3 kuuks ja sain trahvi (makstud), viisin juhiloa hoiule (järgmisel päeval) maanteeametisse. Kas ma saan juhiloa tagasi karistuse saamise kuupäevast täpselt 3 kuu pärast või sellest kuupäevast mil ma juhiloa maanteeametisse viisin? või kuidas see asi käib?
Tänan

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Karistusega kaasnevad õiguslikud tagajärjed rakenduvad alates karistust ettenägeva otsuse jõustumisest. Väärteoasjas tehtud otsus jõustub kaebetähtaja (15 päeva) möödumisel, kui kaebust ei ole esitatud. Ka juhtimisõiguse keelu tähtaja pikkust tuleb arvutada otsuse jõustumisest.