Liiklusõigus

Küsimus: Kuidas ma saan tutvuda patrullauto videosalvestusega minu rikkumise kohta?12.01.2016

Olen saanud LE rikkumise eest karistatud kiirmenetluse korras. Kuid hiljem tekkis kahtlus, et kas kõik oli nii, nagu väitis liikluspolitseinik. Otsuse kaebamise tähtaeg ei ole veel möödas. Kuidas ma saan tutvuda patrullauto videosalvestusega minu rikkumise kohta?

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Väärteomenetluse seadustik sätestab menetlusalusele isikule õiguse tutvuda väärteotoimiku materjalidega pärast seda, kui menetlusalusel isikule on antud kätte väärteoprotokolli koopia või kiirmenetluse otsus. Kui liiklusrikkumine on jäädvustatud videosalvestisena ning see on lisatud väärteoasja materjalide juurde, siis on nimetatud salvestisega võimalik tutvuda kohtuvälise menetleja juures (politseiasutus, kes väärtegu menetleb).

Kas rikkumine salvestati videona või mitte, selgub üldjuhul juba rikkumise fikseerinud politseinike selgitustest. Samuti on selle kohta võimalik teha päring menetlevale politseiasutusele.