Liiklusõigus

Küsimus: Kas helkurita liikumise eest saadud trahv takistab esmaste lubade väljavahetamist?21.01.2016

Oman esmaseid juhilube ning sain selle aja jooksul trahvi helkurita pimedal ajal liiklemise eest. Nüüd on aeg vahetada esmased juhiload tavaliste juhilubade vastu. Kas trahv takistab antud tegevust? Kas ma pean selleks tõesti tegema ARKis uuesti teooriaeksami?

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Helkuri mittekandmise eest määratud trahv ei mõjuta juhilaovahetamist.