Liiklusõigus

Küsimus: Kui ma saan rahatrahvi alaealistele alkoholi ostmise eest, kas siis väärtegu pikendab eelmist karistust jälle aasta võrra edasi?26.01.2016

Tere!
Olen saanud väärteokaristusi kahel korral juhilubadeta mootorsõiduki juhtimise eest 2012. aastal. 5 kuud tagasi olen rahatrahve ära maksnud ning olen teadlik, et karistusregistrist kustuvad ühe aasta möödumisel. Mul on küsimus: näiteks kui ma saan lähimal ajal rahatrahvi alaealistele alkoholi ostmise eest, kas see väärtegu pikendab jälle aasta võrra edasi?

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Esiteks soovitan alaealisele alkoholi mitte osta ja seda mitte ainult kehtiva keelu, vaid ka alaealise tervise huvides.

Samas uus karistus enam eelmise väärteo eest määratud või mõistetud karistuse kehtivustähtaega ei pikenda ning karistus eelmise väärteo eest kustub nö üldises korras, sõltumata uute väärtegude toime panemisest.