Liiklusõigus

Küsimus: Kas võin sõitma hakata, kui karistus lõpeb ja load on enda käes, või pean registrist läbi käima?28.01.2016

Tere, mul võeti load ära 4 kuuks ja karistus kohe lõppemas, aga ma ei viinud juhilube ARK-i. Kas võin sõita peale seda kui, karistus lõpeb või pean selleks tegema mingisuguseid lisatoiminguid? Hetkel plastikud füüsiliselt käes.
Lugupidamisega

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Juhiloa Maanteeametisse viimine või mitteviimine ei mõjuta juhtimisõiguse taastumist. Juhiloa Maanteeametisse viimata jätmisele võivad järgneda küll haldussanktsioonid sunniraha määramise näol, kuid juhtimisõiguse taastumist see ei mõjuta.