Liiklusõigus

Küsimus: Kas saan esmased load vahetatud kui trahvi maksmata jätan?17.02.2016

Tere! Jäin suvel vahele, juhtisin sõidukit joobeseisundis. Load võeti ära kolmeks kuuks. Käisin järelkoolitusel ning praeguseks on load käes jälle, esmased. Rahatrahv on maksmata, kui ma jätan ta maksmata või maksan hiljem, kas siis uusi lubasid kahe aasta pärast enam vahetada ei saa? Peale liiklustrahvi maksmist aegub ta aasta jooksul?

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Esmase juhiloa omaja, kellel on liiklusnõuete rikkumise eest kehtiv karistus, saab esmase juhiloa vahetada juhiloa vastu peale liiklusteooria eksami sooritamist.

Rahatrahvina määratud väärteokaristuse andmed kantakse karistusregistri arhiivi, kui karistuse täitmisest (trahvi tasumisest) on mnöödunud üks aasta.