Liiklusõigus

Küsimus: Kas punase tulega tee ületamise eest saadud 12-eurone trahv on takistuseks esmase juhtimisõiguse saamisel?17.02.2016

tere
Siiani pole mitte kuskilt selget vastust saanud, ei maanteeametist ega mujalt, igaüks räägib erinevaid jutte. Millised trahvid mõjutavad lubade saamist? või siis mitte ühegi väärteo trahviga ei pääse eksamile? Kas selline juhtum läheb keelu alla nagu punase tulega jalakäijana ristmiku ületamisel saadud rahatrahv 12 eurot? Ootaks täpsemaid vastuseid, kes oskab see vastab :)

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Nende rikkumiste loetelu, mis mõjutavad juhiloa saamist, on ära toodud liiklusseaduse §s 106. Ühekordne jalakäijana fooritule nõude rikkumine juhiloa saamist ei mõjuta.