Liiklusõigus

Küsimus: Kas juhtimisõiguseta sõitmise ja kiiruse ületamise tõttu ei saa tõepoolest enne lube kui aasta möödas?23.02.2016

Isikule on kiirmenetluse korras määratud karistus juhtimisõiguseta mootorsõiduki juhtimise ja kiiruse ületamise eest (mõlemad sama menetluse raames). Kas on üldse mingigi võimalus saada esmased juhiload enne ühe aasta möödumist? Isik on hetkel töötu, kuid juhilubade olemasolu võimaldaks kohese tööle asumise.

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Ainus võimalus on püüda pikendada menetluse aega (saavutada otsuse jõustumine võimalikult kaugel tulevikus) ning selle aja jooksul saada esmase juhiloa omanikuks. Nõustumine kiirmenetlusega vähendab tõenäoliselt menetluse pikendamise võimalusi.