Liiklusõigus

Küsimus: Kas 2011. a saadud lubadeta sõidu eest saadud trahv on aegunud?04.03.2016

Sain rahatrahvi 2011. aastal juhilubadeta sõidu eest, mis peaks minema väärteo alla. Siiani pole ma suutnud seda trahvi tasuda. Kohtutäitur on lahendi teinud 06.12.2011 ja arve on arestitud siiani.
KarS § 82 lg 4 ütleb aga, et: Täitmisele pööratud rahatrahvi sissenõue aegub, kui rahatrahvi ei ole sisse nõutud nelja aasta jooksul väärteoasjas tehtud otsuse jõustumisest.
Kas ma saan valesti aru või peaks mu trahv olema aegunud ja pangaarve aresti alt vabastatud kui ma täituri tasud ja täitemenetluse tasud ära maksan?

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Olete rahatrahvi täitmise aegumise küsimusest õigesti aru saanud - täitmisele pööratud rahatrahvi sissenõue aegub, kui rahatrahvi ei ole sisse nõutud nelja aasta jooksul arvates väärteoasjas tehtud otsuse jõustumisest. Kui rahatrahvi määramise otsus on jõustunud enne 2011.a lõppu, siis on selle rahatrahvi sissenõue tänaseks aegunud. Andmed sellise karistuse kohta tuleb karistusregistrist kustutada ning arestitud varad aresti alt vabastada.