Liiklusõigus

Küsimus: Liiklusõnnetuses kannatanu, sooviksin nüüd põhjuseid ja süüdlast teada saada24.08.2011

Tere
Olen ühe liiklusõnnetuse, mis toimus 2001. aasta detsembris, kannatanu. Olen nüüd juba INIMESEKS saanud ja ma tahaks väga teada, mis siis toimus ja kes on süüdi. Kuhu peaksin pöörduma, et asja kohta infot saada.

Jõudu soovides
T

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Tavaliselt menetleb liiklusõnnetust kas politsei või kindlustus. Kui õnnetuses sai kannatada inimene, on tegemist kindla peale politseimenetlusega. Sündmust menetleb see politseiasutus, kelle tööpiirkonnas liiklusõnnetus toimus. Seega peaksite õnnetuse, selle menetlemise ja tulemuste kohta info saamiseks pöörduma sellesse politseiprefektuuri, mille haldusalas liiklusõnnetus toimus. Juhul, kui Teil on kannatanuna kahjunõudeid kahju põhjustaja vastu, siis peate tulenevalt õnnetuse toimumisest 2011.aastal kindlasti silmas pidama nõuete aegumistähtaegasid. Üldjuhul aegub kahju tekitamisest tulenev nõue 3 aasta möödumisel kahju tekitamisest teadasaamisel. Igal juhul aegub nõue 10 aasta möödumisel kahju tekitamisest.