Liiklusõigus

Küsimus: Kas mul jääb lubade tegemine pooleli kui karistus hakkab kehtima enne sõidueksamit?06.04.2016

Jäin kuu tagasi juhtimisõiguseta mopeediga vahele ja sel hetkel veel tegin autokoolis mopeedi lube. Varasemaid rikkumisi pole olnud. Nüüd olen juba arkis ja teoori eksam tehtud ja ilma tõttu ei saa veel sõidueksamit teha ja karistus hakkab järgmine nädal kehtima. Kas mul jääb lubade tegemine pooleli kui karistus hakkab kehtima enne sõidueksamit? Kui jõuan sõidueksami ennem tehtud, kas siis väljastatakse mulle juhiluba või on mingid piirangud selle saamiseks? Koostati väärteoprotokoll. Kas on ka mingeid muid võimalusi, et siiski saaks lõpuni teha?

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Soovitan karistusotsuse vaidlustada. See lükkab otsuse jõustumise edasi.