Liiklusõigus

Küsimus: Kui politseile vastulause esitada, kas siis pikeneb ka karistuse kehtimise aeg?11.04.2016

Sain väärteprotokolli ja nüüd tahan vastulauset esitada. Kas see pikendab ka karistuse kehtimise alguskuupäeva? Kuidas täpsemalt tegutseda, et pikendada karistuse kehtimisaega?

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Vastulause esitamine iseenesest karistuse kehtima hakkamise aega ei pikenda, kuid kui vastulauses on taotletud mingite menetlustoimingute tegemist ja menetleja selle taotluse rahuldab, siis lükkub ka otsuse tegemine tulevikku. Selles mõttes sõltub siis tulevase karistuse kohaldamise aeg vastulause sisust, mis omakorda sõltub juhtumi ning menetluse asjaoludest. Menetluslik tegutsemine sõltubki konkreetsetest asjaoludest ning neid praegu mitte teades ei saa anda ka mingeid tegevusjuhiseid. Juhtiste andmine eeldab väärteoasja tundmist.