Liiklusõigus

Küsimus: Kas lubade taotlemine jääb liiklusregistris pooleli kui hakkab kehtima karistus?11.04.2016

Kui juba oled teoorieksami ära teinud ja sõidueksamile ära registreerunud, kas siis on võimalus, et karistuse kehtima hakkamisel jääb juhiloa taotlemine pooleli või lastakse sõidueksam ära teha?

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Sõidueksami sooritamine ei loo iseenesest mingit eelist, kuna kehtiva ja juhtimisõiguse saamist takistava karistuse olemasolul ei väljastata karistuse kehtivuse ajal juhiluba ega omistata juhtimisõigust ning selle saamiseks tuleb karistuse kustumise järgselt (milleks on 1 aasta) teha nii või teisiti uued eksamid. Seega on mõistlik kaaluda, kas on otsuse jõustumist võimalik lükata tulevikku niimoodi, et jõuaks enen otsuse jõustumist ära teha nii sõidueksami kui saada ka juhiloa.