Liiklusõigus

Küsimus: Kas autojuht, kes pöörab ringteelt maha, peab andma teed ratturile, kes ratta seljas ülekäigul teed ületab?14.04.2016

Autojuht peab andma teed, pöörates teele, mida rattur ületab. Kas selle alla käib ka ringteelt maha pööramine?

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Jah, vastavalt LS § 17 lg 5 p-s 2 sätestatule peab mitterööbassõiduki juht andma teed jalgratturile, kes ületab sõiduteed, millele juht pöörab, kui teeandmise kohustus ei ole liikluskorraldusvahenditega määratud teisiti. Sama kohusus kehtib juhil ka jalakäija, tasakaaluliikuri juhi, mopeedi ja pisimopeedijuhi suhtes.