Liiklusõigus

Küsimus: Kas on lubatud parkida ametiautosid kaasomandis olevas parklas ilma kaasomanike loata?22.04.2016

Parkimiskohtade kasutuskorra kokkulepe on kinnitatud korteriomanike üldkoosoleku otsusega, iga korteriomandi ühele omanikule on eraldatud üks parkimiskoht tema isikliku sõiduvahendi parkimiseks. Osa parkimiskohti on jäetud külalistele, kuid need kohad on pidevalt hõivatud ametiautodega. Kas on lubatud parkida ametiautosid kaasomandis olevas parklas ilma kaasomanike loata?

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Kaasomandi kasutamine toimub kaasomanike kokkuleppel. Korterelamu juurde kuuluv maa kuulub kaasomandisse teiste korteriomanikega, mistõttu laieneb kaasomandi kasutamise kokkulepe ka nimetatud maale. Kui kokkulepet ei järgita, tuleb parkimine korraldada liikluskorraldusvahenditega, mis võimaldavad kokkuleppele mittealluvaid sõidukeid näiteks teisaldada.