Liiklusõigus

Küsimus: Kas sõjaväe kolonni saateauto poolt möödasõidu blokeerimine on lubatud käitumine?20.05.2016

Tere,
18.05.2016 ca kell 17.00 liikus Tartu-Tallinn maanteel kaitseväe sõidukitest koosnev autokolonn. Kolonni taga liikus saateautoks siniste, töötavate vilkuritega sõjaväepolitsei auto. Kuna kolonn liikus kiirusega 70/80 km tunnis, oli nende taha kogunenud pikk rodu autosid. Kolonnile järgi jõudnud juhid üritasid kolonnist mööda sõita, aga saateauto tõkestas neile ette sõites tee.
Kas selline käitumine saateauto poolt on korrektne?

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Saateauto kasutas alarmsõiduki ja reguleerija eriõigust. Teadmata sellise õiguse kasutamise vajadust selgitavaid asjaolusid, on paraku võimatu kommenteerida, kas tegevus oli põhjendatud või mitte.