Liiklusõigus

Küsimus: Kas võime sõita soome reisile nii - 5-kohaline auto, 4 täiskasvanut, 5-aastane laps ja 4-aastane on süles?27.05.2016

Tere!
Plaan on sõita Soome ühe autoga. Tegemist on tavalise 5-kohalise autoga. Aga täiskasvanuid on 4 ning lapsi on 2. Siit ka küsimus, et kas võib tagaistmel ühte lastest süles sõidutada? 1 laps on 5 aastane ja teine on 4-aastane.
Tänud ette!

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Liiklusseaduse § 36 lg 7 keelab autos lapse sõidutamise süles. Süles võib last sõidutada vaid bussis ja takso tagaistmel seaduses sätestatud tingimustel. Muudel juhtudel on lapse süles sõidutamine keelatud.