Liiklusõigus

Küsimus: Kust saab adekvaatse info juhtimisõiguse äravõtmise ja kehtimise tähtaja kohta?27.05.2016

Kuidas arvestada aega juhtimisõiguse ära võtmisel, kui appellatsiooni taotlemise aeg (7 päeva) möödus ja tollest päevast veel kümme päeva hiljem saabus otsus ark-i? Seadus näeb ju ette, et alates kohtuotsuse kätte saamisest. Poolte kokkuleppel ka karistused jne. Olen kuulnud ka info mitte kattumist eri andmebaasides. Kust abi otsida, millest lähtuda? Tööandjat ka teavitati, et alates seadusega kooskõlas olnud kuupäevast oleks pidanud juhtimisõigus kehtetu olema.

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Kohtuotsusega mõistetud juhtimisõiguse keeld hakkab kulgema kohtuotsuse jõustumisest, mitte kohtuotsuse jõudmisest liiklusregistrisse või sellesse asjakohase kande tegemisest. Seega tuleb keelu kestust arvestada siiski kohtuotsuse jõustumise aja järgi.