Liiklusõigus

Küsimus: Millal saan juhiload taastada, kui jäin lubadeta sõiduga vahele teooria ja sõidueksami vahelisel ajal?20.09.2016

Mul võeti ära juhtimisõigus 3 kuuks, kuni 11.august, eksamile mind enne seda ei lastud, kuna öeldi et karistus on kehtiv ja ei saa isegi teooriat teha. Nii sai see aeg täis, tegin teooria ära ja sain ka sõidueksami aja kirja 27.september, aga jäin ilma juhtimisõiguseta vahele 14.september ning sain kiirmenetluses trahvi.
Küsimus on nüüd, et kas ma saan teha ära oma arki eksami ja taastada oma juhtimisõiguse või mitte? Ja kas ma saan midagi ette võtta nt. vaidlustada kohtus oma trahvi, et load taastada? Trahvi osas loen sellist asja, et see jõustub 15 päeva pärast, kui pole midagi makstud, jne aga kas ark lubab mul teha sõidueksami või kas see info jõuab nii kiiresti nendeni?

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Karistus LS § 201 eest (juhtimisõiguseta sõit) ei pikenda juhtimisõiguse äravõtmise tähtaega. Seega ei takista see ka sõidueksami tegemist.