Liiklusõigus

Küsimus: Mis juhul on võimalik pooleli jäetud autokooli jätkata?28.09.2016

Autokool on pooleli, võtsin umbes 6 kuud tagasi paberid välja. Kas neid on võimalik jätkata või peab otsast alustama?

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Sellele küsimusele on kompetentne vastama autokool ning vastus sõltub koolituslepingute tingimustest. Õigusaktid ei reguleeri seda, kuidas toimub pooleli jäänud õppetöö jätkamine konkreetses autokoolis. Kehtiva õiguse kohaselt on juhi ettevalmistamise koolituskursuse lõpetamise eelduseks õppekavas sätestatud õpiväljundite saavutamine. Seega omab tähtsust, kas õpiväljundid on saavutatud või mitte.