Liiklusõigus

Küsimus: Kui juhiload on ära võetud kuueks kuuks kas siis tuleb teha teooria eksam et juhtimisõigust taastada?19.10.2016

Tere
Mul võeti juhtimisõigus ära kuueks kuuks. Kas ma pean tegema teooria eksami, et juhiluba tagasi saada? Maanteeameti lehelt leitud info jäi mulle arusaamatuks.
Ette tänades

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Jah, juhul, kui juhtimisõigus on ära võetud vähemalt 6 kuuks, kuid vähemaks, kui 12 kuuks, tuleb juhtimisõiguse taastamiseks edukalt sooritada liiklusteooria eksam. Juhtimisõiguse äravõtmisel alates 12 kuust, tuleb juhtimisõiguse taastamiseks edukalt sooritada nii teooria- kui ka sõidueksam.