Liiklusõigus

Küsimus: Kas kellelgi on eesõigust, kui ringteelet keerab maha 2 rada?25.10.2016

Tere.
Kui ringteelt keerab maha 2 rada, kas on kellelgi eesõigust (nt üks auto sõitis varem ringile, sisemine auto ja parempoolne auto sõitis ringile vahetult enne ringilt väljasõitu)?

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Sageli reguleerivad ringteel rajavalikut liiklusmärk "suunad sõiduradadelt". Sellise liiklusmärgi puudumisel tuleb ka ringristmiku puhul järgida tavalisel ristmikul kehtivaid reegleid. Samuti tuleb silmas pidada, et ringtee ring on sõidueesõigusega tee ning ringile hiljem suunduvad sõidukijuhid peavad järgima "anna teed" nõuet, mis tähendab, et oma liikumisega ei tohi takistada ringil liikuvaid juhte.