Liiklusõigus

Küsimus: Kas mul on kohustus maksta Läti kiiruskaamera trahvi ja mis selle maksmata jätmisega kaasneb?25.10.2016

Tere,

Sõitsin Lätis kiiruskaamerasse 14km/h üle lubatud kiiruse. Trahv jõudis minu kodukohta 2 nädalat hiljem. Kas mul on kohustus seda trahvi maksta ja mis selle maksmata jätmisega kaasneb?

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Täna välisriigis saadud trahvide reaalset sissenõudmist väga ei praktiseerita. Küll võivad trahvi tasumata jäämisega kaasneda ebameeldivused sama sõidukiga Läti Vabariigis sõites. Kohaldatavad meetmed sõltuvad siseriiklikust seadusbaasist.