Liiklusõigus

Küsimus: Kas tohib autoga sõita, kui tehnoülevaatus on peatatud?03.11.2016

Kas tohib autoga sõita, kui tehnoülevaatus on peatatud?

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Tehnoülevaatuse peatamise mõistet kehtiv õigus ei tunne. Tehnoülevaatus on kas läbitud või läbimata. Lisaks võidakse sõiduk saata erakorralisele ülevaatusele, kui sõidukil on viis või enam väheohtlikku riket või puudust või kasvõi üks ohtlik rike või puudus. Kuni vigade kõrvaldamiseni loetakse sõiduk mittevastavaks kehtivatele nõuetele, kuid erandina võib sellises tehnoseisundis sõidukiga sõita rikete või puuduste kõrvaldamiseks mööda lühimat teed garažeerimis- ja remondikohani ning pärast rikete või puuduste kõrvaldamist mööda lühimat teed ülevaatuspunktini. Sõitmisel peab juhil kaasas olema kontrollkaart;
KUi sõiduk on tunnistatud omal jõul sõitmiseks kõlbmatuks (sõidukil on vähemalt üks eriti ohtlik rike või puudus), tuleb pärast rikete või puuduste kõrvaldamist tuleb sõiduk esitada korduvülevaatusele, milleks on lubatud sõita mööda lühimat teed ülevaatuspunktini. Sõitmisel peab juhil kaasas olema kontrollkaart.