Liiklusõigus

Küsimus: Kas ka hoiatustrahvi saamine mõjutab esmaste lubade vahetamist ning pean uuesti sooritama teooriaeksami?08.11.2016

Tere,
Ületasin 50km/h alas 3km/h kiirust, mille fikseeris liikluskaamera. Kas ka hoiatustrahvi saamine mõjutab esmaste lubade vahetamist ning pean uuesti sooritama teooriaeksami?

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Hoiatustrahv ei ole karistus ning seda ei kanta karistusregistrisse. Juhtimisõiguse saamist, samuti esmaste juhilubade vahetamist mõjutab üksnes karistusregistrisse kantud karistus. Seega hoiatustrahv esmase juhiloa vahetamist juhiloa vastu ei mõjuta.