Liiklusõigus

Küsimus: Kas järelhaagisega, mis kaalub ligi 10t, on inimlik sõita ilma piduriteta?24.03.2017

Haagist veab 3-teljeline veoauto MAN. Haagis 1-teljeline 10t kaaluv "sõiduk", millel pidurid puuduvad järele haakides. Ehk pidurdades pidurdab ainult haagist vedav sõiduk. Tehase poolt on haagis muidugi pidurdav aga "katki". Mis on karistused?

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Sellise tehnilise rikkega mootorsõiduki juhtimise eest, millel ei ole omal jõul liikumine tehnilise rikke olemusest tulenevalt lubatud, näeb LS § 209 ette rahatrahvi kuni 100 trahviühikut e. kuni 400 eurot. Sellise sõiduki juhtima lubamise eest omaniku, valdaja või muu vastutava isiku poolt on ette nähtud samasugune karistus. Sõidupiduri mittetoimimine (ka haagisel) on rike, mille esinemisel sõiduki liikumine omal jõul on keelatud.