Liiklusõigus

Küsimus: Liiklusmärgi kehtivus23.09.2011

Tere,
kas liiklusmärgi paigaldamisel on ka mingisugune nõue? Nimelt selline küsimus, et kas liiklusmärk võib olla paigutatud keset eramaja hoovi? Kas sellisel juhul on see kehtiv või mitte?
Olukord on selline(antud aadressil on pilt): http://img69.imageshack.us/img69/2305/32011610150825238465788.jpg

Lugupidamisega

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Standardi kohaselt peab märkidega antav teave olema loetav ja nähtav nii valge kui ka pimeda ajal sellele liiklejale, kellele see on mõeldud. Üldjuhul peab märgi sõiduteepoolse serva kaugus olema sõidutee äärest (teepeenra olemasolul selle välisäärest) 0,5 kuni 2,0 meetrit, suuremõõtmeliste juhatusmärkide puhul kuni 5,0 meetrit. Üldiselt ei ole keelatud märgi paigaldamine eramaale, kui maaomanikuga on saavutatud vastav kokkulepe. Pildil näidatud liiklusmärk paistab ülalkirjeldatud nõuetele vastavat ning selle mõju ja tähendus on ka mõistlikult arusaadav.