Liiklusõigus

Küsimus: Kas invakaart eraparklas ei kehti ja kas sel juhul ei peaks olema vastav info sissesõidul?09.08.2017

Parkisin eraparklas, invakaardiga, määrati trahv, helistades öeldi, et eraparklas invakaart ei kehti. Kas selline info ei peaks olema üleval kusagil teatetahvlil või kodulehel?
Ette tänades

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Liiklusseaduse § 68 lg 2 kohaselt võib liikumispuudega juht sõidukit vastava parkimiskaardi olemasolul avalikes tasulistes parkimiskohtades parkida tasuta. Eelöeldust tuleneb, et tasuta parkimise võimalus kehtib üksnes avalikes tasulistes parklates (parkimisalal). Seega ei hõlma erand eraparklaid ning neis kehtivad tingimused kehtivad kõikidele parkida soovijatele ühtemoodi, kui parkimistingimustes ei ole sätestatud sõnaselgelt erandeid.