Liiklusõigus

Küsimus: Kas tohib sõita autoga, millel on katki lihtsalt suunatule klaas, kuid tuli ise töötab?23.08.2017

Tervist!
Kas tohib sõita sellise autoga, millel on katki lihtsalt suunatule klaas, kuid tuli ise töötab ilusti ning tuld on näha igas ilmastikuolus, nii päiksega kui tumedaga. Kas sellise autoga on keelatud sõita linnas?

Aitäh!

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Iseenesest ei ole suunatulelaterna klaasi purunemine selliseks rikkeks, mis välistab sõiduki kasutamise. Küll on aga tegemist puudusega, mis võib kaasa tuua sõiduki suunamise erakorralisele tehnoülevaatusele.