Liiklusõigus

Küsimus: Kas ka piiratud b-kategooria juhtimisõigusega võib juhtida T5 kategooria ja L7e kategooria masinat?29.08.2017

Kui b-kategooria juhtimisõigusega võib juhtida ka T5 kategooria ja L7e kategooria masinat. Kas piiratud b-kategooria juhtimisõigusega võib ka neid juhtida või ei???

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Üldjuhul antakse piiratud juhtimisõigus auto juhtimiseks (LS § 95 lg 2). T-kategooria sõiduki juhtimise tingimused piiratud juhtimisõigusega juhile on sätestatud LS § 95 lg 3. T-kategooria sõiduki juhtimine on võimalik üksnes T-katwegooria sõiduki juhiluba vähemalt 2 aastat omanud isiku järelevalve all. Kuidas sellist järelevalvet teostada tuleb, seadus selle kohta otseseid juhtnööre ei anna.