Liiklusõigus

Küsimus: Kuidas arvestatakse lubade äravõtmise karistust kui sel ajal sama karistus lisaks saada?22.09.2017

Tere,
Kui isikul on joobes juhtimise eest võetud ära lisakaristusena juhiluba ütleme näiteks 4-ks kuuks või 6-ks kuuks ning peale seda, kui juhiload on kehtetud ning isik jääb sellel perioodil vahele lubadeta sõidu eest, sest load on ära võetud siis kas see nullib need kuud kui on load ära võetud. Näiteks kui 4-ks kuuks on load ära võetud ja 2 kuud on sellest möödas ning siis jäädakse lubadeta sõiduga vahele, kas 4 kuud hakkab uuesti nullist jooksma või pikeneb see 4 kuud seejärel veelgi? Ning trahvisuurus on 200 ühikut sellise väärteo eest, kas ka sellel puhul?

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Lisakaristuse tähtaja kulgemist uue väärteo toimepanemine ära ei nulli. Lisakaristuse tähtaeg kulgem omasoodu edasi. Karistus on kuni 300 trahviühikut või arest kuni 30 päeva (LS § 201 lg 2).