Liiklusõigus

Küsimus: Kas olen kohutatud tasuma välismaal saadud kiiruskaamera trahvi, kui sain võõrkeelse trahviteate, millest aru ei saa?12.10.2017

Tervist.
Sõitsin 2017. aasta märtsis Prantsusmaal kiiruskaamerasse. Augustis on välja saadetud sealt selle kohta prantsuskeelne trahv, mille sain nüüd oktoobris kätte ja mida lugeda ei oska. Kas olen kohustatud seda trahvi maksma?
15.08.2016 välja tulnud Eesti Ekspressi uudises kirjutatakse, et see on sisuliselt vabatahtlik.

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Paljuski südamestunnistuse asi. Õiguslikust vaatepunktist ei ole välisriigis määratud trahv otsetäidetav, vaid selleks tuleb läbida siseriiklik otsuse tunnustamise menetlus. Minule teadaolevalt ei ole selliseid menetlusi välisriigi kaameratrahvide puhul veel läbi viidud Eestis. Küll ei julge välistada ega prognoosida probleeme, mis võivad tekkida näiteks kord tagasi Prantsusmaale minnes, kui peaks miskil põhjusel tuvastatama ja kokku viima isik ja maksmata trahv. Võimalike tagajärgede osas infot ei ole.