Liiklusõigus

Küsimus: Kas saan sooritada registris eksami, kui vaidlustan lubadeta sõidu trahviotsuse?12.10.2017

Sain väärteomenetluse otsuse seoses juhtimisõiguseta sõiduki juhtimise eest. Otsuses oli rahatrahv 500€, eelmisi rikkumisi polnud ja kuna rahaline olukord ei võimalda selle tasumist, siis kas mul oleks õigus see kohtus vaidlustada lootes väiksemat rahatrahvi? Ning kuna otsus jõustub 13.10 ning ARK-i sõidueksam oleks 16.10 kas mul oleks võimalik see teostada kui ma olen kohtule vaidluse esitanud seoses rahatrahvi vähendamisega?

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Määratud trahvi ajatamist võib koos otsuse vaidlustamisega taotleda kohtult küll. Samuti saab trahvi tasumise ajatamist taotleda kohtuväliselt menetlejalt. Samas otsuse täitmise peatab üksnes kaebuse esitamine, seega, kui on soov otsuse jõustumist kuni juhtimisõiguse saamiseni edasi lükata, siis on ainukene viis sellist tulemust saavutada esitada kaebus kohtule.