Liiklusõigus

Küsimus: Millal juba ei tohi autoga sõita ja millal pean load ARK viima, kui juhtimisõigus võeti ära?12.10.2017

Mul võeti 4 kuuks b-kategooria juhtimisõigus ära 9.10.17, millal juba ei tohi autoga sõita ja millal pean load ARK viima? Tänan

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Üldiselt tuleb juhtimisõiguse keelu järgimisel lähtuda otsuse jõustumisest. Otsus jõustub, kui seda ei ole enam võimalik vaidlustada. Vaidlustamise tähtajad algavad väärteootsuste puhul päevast, mil otsus on menetlusalusele isikule kohtuvälise menetleja juures kättesaadav. Üldjuhul on otsuse jõustumise aeg märgitud ka otsusele endale. Juhiluba tuleb Maanteeametisse viia 5 päeva jooksul arvates otsuse jõustumisest.